CHARAKTERISTIKA  ŠVP

Společné výchovné a vzdělávací strategie, směřující k cílům ZV, a tím k utváření klíčových kompetencí žáků, jsou zajištěny promyšlenými a koordinovanými didaktickými prostředky, od výuky jednotlivých předmětů, částečně integrovaných, popř. koordinovaných v oblastech vzdělávání, přes průřezová témata, která jsou formativním prvkem ZV v okruzích aktuálních problémů současného světa, až po krátkodobé i dlouhodobé projekty, směřující k aktivnímu přístupu žáků k poznávání a řešení problémů i k rozvoji jejich kritického myšlení.

ZŠ Mirovice se v souladu s mottem ŠVP „Škola pro všechny“ zaměřuje na osobnostní a sociální rozvoj všech dětí, klade důraz na všestranný rozvoj osobnosti každého jedince. Nechceme preferovat jen intelektuální nadání, ale chceme stejně podporovat žáky i s jiným druhem nadání, jako je hudební, pohybové, manuální, estetické apod. V náboženské výchově spolupracuje škola s církví a vychází ze zájmu rodičů.

1. Úvod Úvod
2. Jazyk a jazyková komunikace Anglický jazyk – úvod, 3. ročník, 4. ročník, 5. ročník, 6. ročník, 7. ročník, 8. ročník, 9. ročník

Český jazyk – úvod, 1. ročník, 2. ročník, 3. ročník, 4. ročník, 5. ročník, 6. ročník, 7. ročník, 8. ročník, 9. ročník

Německý jazyk – úvod