Základní škola a mateřská škola Mirovice, okres Písek

• Naše zařízení tvoří základní škola, mateřská škola, školní družina a školní jídelna.
  • Základní škola sídlí v původní historické budově, která prošla v letech 2007-2008 celkovou rekonstrukcí, jejíž hodnota dosáhla 19 miliónů Kč. Byla provedena výměna oken, radiátorů a osvětlení, budova byla odizolována a zateplena, opravila se střecha a fasáda, ve škole se začalo topit plynem.
  • Mateřská škola je v areálu školy v novější budově. Je zpracovaná studie na její celkovou rekonstrukci.
  • Velký oplocený areál školy umožňuje sportovní vyžití žáků školy i další aktivity.
  • Žáci mohou využívat pestrou nabidku zájmových kroužků.
  • ZUŠ Písek má na naší škole odloučené pracoviště.
  • Po skončení vyučování mohou žáci prvního stupně navštěvovat školní družinu.
  • Školní jídelna byla vybavena konvektomatem a byla vyměněna krytina na celé budově.
  • Škola úzce spolupracuje s dalšími organizacemi (Město Mirovice, PPP Písek, ÚP Písek a TJ Sokol Mirovice).